אודות ד"ר אביבה וולף

"EXPLORE YOUR PASSION MAKE IT YOUR PROFESSION
AND YOU WILL NEVER HAVE TO WORK TILL THE REST OF YOUR LIFE"

מי אני?

שמי ד"ר אביבה וולף, פסיכיאטרית מומחית בעלת נסיון רב שנים, מנהלת ומייסדת מרפאת "אזמרה".
אם לשתי בנות, אוהבת אדם ומאמינה בכוחו להשפיע על חייו. מורת דרך ומלווה אישית
במסע דרך נבכי הנפש, באמצעות תהליכים המובילים להשגת יעדים.

"אני מאמין"

אני מאמינה שבבסיסו של כל אדם  מתקיימים כוחות של טוב, עוצמה, בריאות וחלום להגשים.
את הכוחות הללו ניתן להעצים ולגייס בכדי להביא לאיזון המאפשר בחירה חדשה בחיים  בתחומים: הורות, זוגיות, קריירה ובכל מהלכי החיים, בעזרת ליווי אישי מותאם לכל החפץ בשינוי.
משאת נפשי לראות את האור בעיניים של האנשים שהגיעו עם עיניים כבויות ועשו את הדרך.

רקע

מאז היותי ילדה, גיליתי עניין רב בתהליכים אותם עוברים אנשים –  המעבר ממצב של עצב, אומללות, התמכרות, אובדן דרך ושיגעון, למצב חדש –  זיהוי המשמעות הפנימית ומציאת שימחה, סיפוק וחיבור נכון לעולם.
במהלך לימודיי רכשתי כלים שונים, הן קונוונציונליים והן כלים משלימים, אשר מאפשרים גישה טיפולית הוליסטית. לצד לימודי רפואה והתמחות בפסיכיאטריה, התמחיתי בטיפול בהתמכרויות ולימודי פסיכולוגיה התנהגותית קוגניטיבית (CBT). בהמשך דרכי המקצועית חשתי צורך להרחיב ידיעותיי, ובכך להרחיב את קשת האפשרויות הטיפוליות – כך ניתן להגיע לכל אדם ולהתאים לו טיפול ייחודי ברוח אישיותו.
הכלים אותם אני משלבת בטיפול הקונוונציונלי כוללים בין השאר:  דמיון מודרך, עבודה עם נשימות, רייקי,  יישום תובנות מחוכמת היהדות ושיטת 12 הצעדים.

ניסיון  מקצועי

עבודה במחלקות שונות בבית חולים לבריאות הנפש ומרפאות בריאות הנפש
אחראית באישפוזית גמילה מסמים
שותפה ביזום וניהול יחידה לטיפול בתחלואה כפולה (הפרעות נפשיות ובנוסף התמכרות לסמים ואלכוהול)
מדריכת סטודנטים ומרצה במגדרות שונות

בשנת 2008 הקמתי את מרפאת "אזמרה", הפותחת דלתה לאנשים הסובלים ממגוון רחב של קשיים –  מצבים נפשיים קיצוניים,  מצבים פסיכוטיים, התמכרויות לסמים ואלכוהול, חרדות, אובססיות, פוסט טראומה ודיכאונות.
הטיפול במרפאה הוא טיפול מורכב המשלב בין הטיפול הפסיכיאטרי הקלאסי לבין גישות טיפוליות נוספות ומשלימות. אופי הטיפול נקבע בהתאם למטופל, הן בבחירת שיטות הטיפול והן בקביעת המסגרת הטיפולית, דהיינו, משך הטיפול ותדירותו.

שיטות עבודה ושיתופי פעולה

פגישת היכרות ושיחה ראשונה שמטרתה לאבחן האם האדם סובל ממחלת נפש או הפרעה בעלת השפעה שלילית להמשך חייו, בדיקת  קווי האישיות הבונים אותו  ובחינת אמונות היסוד והנחות הבסיס לגבי החיים וניהולם. מסקנות הפגישה יהוו אבני דרך לבחירת הטיפול ההולם, אופיו ותדירותו.

הטיפול הינו טיפול מובנה המורכב מאבחון, היכרות והתאמת השיטות הטיפוליות ממגוון הכלים והטכניקות אותם אני משלבת על נסיון שצברתי במשך השנים:

  • טיפול פסיכיאטרי קלאסי – מערך שיחות עם האדם במטרה להכירו , תשאול לשם אבחון מחלה או הפרעה.  הצגת אפשרויות הטיפול, במידת הצורך התערבות תרופתית משולבת בשיחות ומלווה במעקב בריאותי. בכל שלב בטיפול מתבצעת הערכה מחודשת המשפיעה על המשך ורוח הטיפול.
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי (ׂCBT)-  מערך שיחות עם האדם במטרה להתחקות אחר דפוסי החשיבה, אמונות בסיסיות, הנחות יסוד ודרכי פעולה. שיטת הטיפול הקוגניטיבי מתבססת על זיהוי מחשבות אוטומטיות, בחינת המציאות. מטרת הטיפול להביא  לשינוי על ידי יצירת  דפוסי חשיבה ועבודה חדשים.
  • שיטת 12 הצעדים- שיטה רוחנית יסודית מובנת, המטפלת בהתמכרות באופן שמשפיע על כל תחומי החיים.
  • דימיון מודרך- שיטה  המשתמשת בדמיון כדי להשפיע על המצב הנפשי. באמצעות השיטה ניתן להעלות מחשבות לא מודעות באופן אסוציאטיבי, ולתרגל את שליטת המוח על התפקודים הגופניים. השיטה משלבת טכניקות הירגעות והרפיה, הכוללות החזיה (ויזואליזציה) של פרטי עצמים, מצבים ודימוי של שימוש בחושים אחרים. השיטה מאפשרת למטופל לחוות מסע לחיזוק משאבים פנימיים, דרך העבר, ההווה והטמעת שינוי בעתיד.
  • טיפול ע"י נשימות – הנשימה היא נקודת החיבור בין המודע לבין התת- מודע. היא מאחדת גוף, נפש ורוח. באמצעות הנשימה משחררים חסימות אנרגטיות, אמונות שליליות ודפוסי חשיבה מיושנים.
  • סדנאות לטיפול סביב נושא זוגיות –  מטרת הסדנה להבהיר למשתתף את בחירותיו,  חלקו בזוגיות ומעמת את המשתתף עם שאלות כגון: האם זה רצוני? מה אני רוצה? מה מתאים לי? מדוע אני מפחד/ת? מדוע אני לא מעז/ה לשנות?
  • סדנאות לעידוד צמיחה בשיתוף עם ד"ר אורניה יפה ינאי- משך הסדנאות מספר ימים והן מיועדות לאנשים "תקועים" בצמתים שונים בחיים. מטרת הסדנה ליצור תהליך אינטנסיבי המוביל  לשחרור מהגורם המעכב והחוסם את התקדמות.
  • פיתוח קריירה והכוונה תעסוקתית דרך מרכז "לכל אדם יש שביל"
  • טיפול במכורים לסמים ולאלכוהול.
             – טיפול החזקתי וגמילה מהרואין ע"י טיפול בסבוטקס.
             – אשפוז בית של מטופלים הסובלים ממחלות נפש כולל מצבים פסיכוטיים.
             – אשפוז בית לצורך גמילה מסמים ואלכוהול.

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים